Rodzaje pasków męskich

2019-06-25
Rodzaje pasków męskich

Paski skórzane

Nie ma bardziej klasycznego, uniwersalnego i ponadczasowego elementu dekoracyjnego w męskiej stylizacji, niż skórzany pasek do spodni. Odpowiednia pielęgnacja i impregnacja skóry sprawiają, że taki gadżet może nam posłużyć przez lata. Paski męskie mogą być wykonane z jednego gatunku skóry, jak i przy połączeniu kilku rodzajów tego tworzywa. Od paska do spodni wymaga się, aby był wytrzymały na wyginanie, rozciąganie oraz tarcie, dlatego najczęściej do ich tworzenia używa się skór galanteryjnych świńskich, cielęcych, owczych oraz droższych wariantów, jak skóra węża, czy aligatora. Paski skórzane mogą mieć różne kolory, grubości, rozmiary oraz strukturę. Ciekawym rozmiarem są także paski dwustronne, z jednej strony brązowe, a z drugiej czarne, które powinny znaleźć się w bagażu każdego biznesmena udającego się w podróż służbową. Uniwersalizm pasków skórzanych przejawia się również w tym, że mogą występować ze wszystkimi rodzajami klamer, zarówno tymi klasycznymi, jak i automatycznymi, zaciskowymi i klamrami na bolec.

Paski parciane

Typ paska parcianego sprawdzi się idealnie w codziennych, casualowych stylizacjach. Jest idealnym dodatkiem zarówno do krótkich, jak i długich spodni, także tych bardziej swobodnych, bądź sportowych. Paski parciane są lekkie i znacznie tańsze od pasków skórzanych. Nie posiadają jednak takich samych walorów estetycznych, przez co ich główną zaletą jest wygoda w użytkowaniu. Występują najczęściej z klamrą automatyczną lub zaciskową.

Paski plecione

Hitem ostatnich sezonów są paski plecione, które występują zarówno w wersji materiałowej, jak i skórzanej, bądź łączą ze sobą te dwa tworzywa. Sprawdzą się na co dzień i od święta, a łączenie ich z klasyczną klamrą sprawi, że będą nietuzinkowym dodatkiem do każdej męskiej stylizacji.

 

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2019
pixel