Jakie paski męskie królują obecnie na wybiegach?

2022-09-23
Jakie paski męskie królują obecnie na wybiegach?

Chociaż części mężczyzn wydaje się, że pasek ma spełniać tylko funkcję utrzymywania spodni powyżej bioder, w rzeczywistości gra on ważną rolę w całej stylizacji. Treny modowe, jeśli chodzi o paski męskie, w zasadzie znacząco się nie zmieniają. Za ponadczasowe uważane są paski skórzane, a panowie wciąż cenią sobie też modele parciane czy materiałowe. Co warto o nich wiedzieć?

Klasyka elegancji, czyli pasek skórzany

Męski pasek z dobrej jakości skóry naturalnej to wręcz ikona mody. Jest absolutnie obowiązkowym dodatkiem do garnituru, najlepiej w minimalistycznej wersji bez szwów i z bezpretensjonalną klamrą. Pasek zakładany do garnituru nie powinien być zbyt szeroki.  Modele szersze, z widocznymi szwami czy wyrazistą klamrą świetnie za to komponują się z mniej oficjalnymi stylizacjami. Dobrze wyglądają z casualowymi dżinsami, ale też stylem rockowym. Pasek męski, według projektantów mody, wciąż powinien pasować kolorystycznie do butów czy rękawiczek. Jest to absolutnie konieczne w przypadku eleganckiego ubioru. Do brązowych butów nie zakłada się czarnego paska i odwrotnie. Na nieduże odstępstwa mężczyzna może pozwolić sobie w przypadku codziennego ubioru.

Wygodne paski parciane i militarne

Podobnie jak na paski skórzane, nie minęła moda na modele parciane. Nic w tym dziwnego. Tego typu paski męskie są miękkie i elastyczne – doskonale sprawdzają się nawet przy spodniach z cieńszego materiału, kompletnie nie uwierając właściciela. Paski parciane pasują do większości rodzajów casualowych spodni, w tym tych z krótszymi nogawkami. Prawdziwym hitem stały się niedawno paski militarne, nazywane też taktycznymi. Przypominają one nieco modele parciane, jednak wykonywane są mocniejszych materiałów. Cechują się wyrazistymi zapięciami, które są niezwykle mocne, a jednocześnie – w razie potrzeby – umożliwiają szybkie odpięcie paska. Paski taktyczne dobrze wyglądają z dżinsami, jednak ich idealnym dopełnieniem są spodnie typu bojówki i moro.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2022
pixel