Jak wybrać odpowiedni pasek do garnituru?

2019-12-19
Jak wybrać odpowiedni pasek do garnituru?

Nie trzeba być wielkim znawcą mody, żeby odpowiednio dobrać pasek do garnituru. Wystarczy pamiętać o kilku istotnych zasadach, które podkreślą elegancki charakter męskiej stylizacji. Kluczową rolę odgrywa przede wszystkim materiał, z którego wykonany jest pasek. Na co jeszcze należy zwrócić uwagę przy wyborze tego dodatku?

Materiał i kolor na pierwszym miejscu

Nieważne, ile pasków znajduje się w męskiej szafie. W przypadku eleganckiego stroju, jakim jest garnitur, nie ma co wyciągać dodatków w jaskrawych kolorach. Warto takie elementy dobrać pod kolorystykę obuwia lub całej stylizacji. Przykładowo, do czarnych butów sprawdzą się paski tego samego koloru. Podobnie wygląda sytuacja z materiałem tych ozdób. Gładkie skórzane paski do garnituru idealnie komponują się z obuwiem skórzanym. Jeżeli ten element ma służyć na długie lata, warto rozważyć zakup dodatków wykonanych ze skóry naturalnej, które charakteryzują się dużą wytrzymałością.

Inne ważne parametry eleganckich dodatków

Pasek do spodni jest tak samo ważnym elementem męskiej stylizacji, jak krawat czy poszetka, dlatego też musi być on zarówno estetyczny, jak i funkcjonalny. Poza kolorem i materiałem warto więc zwrócić również uwagę na takie parametry jak:

  • Długość paska
  • Rodzaj klamry
  • Rozmiar oczek
  • Szerokość paska
  • Wykończenie brzegów

Klasycznym rozwiązaniem do eleganckich strojów są paski z klasyczną prostokątną klamrą w kolorze srebrnym lub złotym. Powinny one być spójne z całym ubiorem, dlatego też warto je dobrać pod inne dodatki, takie jak spinki czy zegarek. Trzeba też pamiętać, że taka ozdoba nie powinna być ani za długa, ani za krótka. W tym celu należy zmierzyć długość paska od klamry do środkowej dziurki i porównać ją z obwodem w pasie.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2019
pixel