Jak prawidłowo dobrać rozmiar paska?

2021-10-20
Jak prawidłowo dobrać rozmiar paska?

Pasek to jeden z niezbędnych dodatków do różnego rodzaju stylizacji. Pozwala on nie tylko podkreślić atuty sylwetki, ale także spełnia inne funkcje. Wybór rodzaju i rozmiaru paska to trudne zadanie, dlatego warto poznać podstawowe zasady doboru tego elementu ubioru. Wyjaśniamy, w jaki sposób dostosować rozmiar paska do naszej sylwetki.

Pasek – akcesorium, które podkreśli każdą stylizację

Pasek do spodni lub spódnicy ma za zadanie nie tylko zapobiegać zsuwaniu się z bioder luźnych elementów ubioru. To także ważny dodatek do różnych stylizacji, który pozwala nadać sylwetce właściwe proporcje i podkreślić indywidualny styl. Dobrze dobrany pasek damski lub męski dodaje elegancji, sprawia, że czujemy się pewnie, a także pozwala kreować styl, stając się elementem dopełniającym całą stylizację. Wybór rodzaju i rozmiaru paska to dość trudne zadanie, jednak nie ma rzeczy niemożliwych – jeżeli zależy nam na idealnym wyglądzie, warto nieco się natrudzić, aby dobrać pasek idealny na biznesowe spotkania, wielkie wyjścia oraz pasek, który będzie pasował do naszych codziennych stylizacji.

Czy rozmiar paska ma znaczenie?

Rozmiar paska decyduje nie tylko o naszym komforcie. Zbyt długi pasek nie wygląda dobrze oraz może sprawiać pewne problemy. To samo dotyczy za krótkiego paska. Idealny rozmiar to w tym przypadku gwarancja wygody oraz nieskazitelnego wyglądu. Dobierając rozmiar paska, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. W przypadku pasków damskich decydującym kryterium, które pozwoli wybrać idealną długość, jest to, gdzie będziemy go nosić. W przypadku spodni lub spódnic z wysokim stanem oraz biodrówek konieczny jest wybór innej długości paska niż ten, który nosimy tradycyjnie w pasie.

Jak dobrać rozmiar paska?

Rozmiar paska dobieramy na podstawie wykonanych pomiarów ciała. Co ważne: mierząc pasek, zaczynamy pomiar za klamrą. Idealny dla nas rozmiar paska powinien być dłuższy o około 15-20 cm od obwodu ciała. Obwód zapiętego na środkową dziurkę paska powinien być równy obwodowi ciała. Szukając paska do klasycznych spodni lub spódnicy, powinniśmy dokonać pomiarów w pasie. Jeżeli szukamy paska do biodrówek, mierzymy obwód bioder. Warto pamiętać, że paski damskie można nosić na wiele różnych sposobów np. do sukienek, dlatego ich przeznaczenie trzeba uwzględnić podczas dokonywania pomiarów.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2021
pixel