Jak dobrać pasek do sukienki?

2022-06-07
Jak dobrać pasek do sukienki?

Większość doświadczonych stylistek zdaje sobie sprawę z tego, że dobrze dobrany pasek do sukienki może całkowicie odmienić jej charakter. Pasek jednak musi pasować nie tylko do samej sukienki, ale też do sylwetki jej właścicielki. Jak dobrać pasek, aby postawić przysłowiową kropkę nad „i” w outficie i nie sprawić, by stał się on kiczowaty? Przekonajmy się!

Kolorystyka paska

Im basek bardziej kontrastuje z sukienką, tym bardziej podkreśla talię. Panie, które mogą pochwalić się talią osy, zazwyczaj stawiają więc na skrajnie różne kolory. Kobiety o zaokrąglonych kształtach i właścicieli sylwetki „chłopczycy” powinny raczej subtelnie podkreślać talię, zamiast ją eksponować. Dlatego w ich wypadku lepiej sprawdzi się np. szary czy granatowy pasek przy czarnej sukience, lub cielisty czy bezowy przy białej.

Dobór do sylwetki

Wybierając pasek do sukienki, warto zastanowić się nad swoją sylwetką. Drobnym i szczupłym paniom nie służą szerokie paski, które optycznie „obciążają” sylwetkę. Z kolei puszyste panie powinny unikać pasków cienkich, przy których figura wydaje się jeszcze większa. Najbezpieczniejsze dla nich są paski o średniej grubości.

Paski wiązane, gorsetowe i dekoracyjne

Wśród damskich pasków bardzo modne ostatnio stały się paski gorsetowe, wiązane, boho itp. Nic dziwnego, stanowią one wyraziste wykończenie stylizacji. Trzeba jednak pamiętać, że tego typu paski nie powinny być zestawiane ze zdobnymi kreacjami – stylizacja może wydać się wtedy ciężka i kiczowata. Ozdobne paski najlepiej korespondują z prostymi sukienkami w neutralnych kolorach – nie tylko zwiewnymi i letnimi, ale też casualowymi, eleganckimi, a nawet wieczorowymi.

Wykończenie paska

Warto ocenić materiał, z jakiego wykonany jest pasek i zastanowić się, czy pasuje on do reszty stylizacji. Gumowy czy pleciony pasek nie będzie najlepszym wyborem do eleganckiej sukienki, a czarny, skórzany, z ozdobna złotą klamrą – do lekkiej sukienki plażowej. Dlatego właśnie warto mieć w swojej szafie kilka różnych pasków, by zawsze dopasować któryś z nich do danej stylizacji.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2022
pixel