Do czego można nosić szelki męskie?

2020-02-20
Do czego można nosić szelki męskie?

Szelki są wygodne, ponieważ w przeciwieństwie do paska nie uciskają. Umiejscowienie ich na korpusie jest też bardzo skuteczną formą podtrzymywania spodni na miejscu. Dzięki szelkom ciągłe podciąganie nie będzie konieczne. Obecnie ten element garderoby przeżywa swój renesans i zobaczyć go można w naprawdę wielu odsłonach. To prosty dodatek, który każdej stylizacji nada zupełnie inny charakter.

Eleganckie kreacje

Prawdziwy elegant musi posiadać w swojej szafie spodnie bez szlufek. Tylko do nich ubiera się szelki męskie na wielkie wyjścia. Etykieta ubioru w tym przypadku wymaga również, by spodnie były zaopatrzone w guziki, do których będzie można je przyczepić. Szelki nie powinny więc mieć klipsów, ale być zakończone dziurami. Z pewnością nie powinno się zestawiać ich z paskiem. Dobrym pomysłem jest postawienie na prostą stylizację złożoną z czarnego garnituru i białej koszuli, i przełamanie tego z pomocą krzykliwego koloru lub oryginalnego wzoru szelek. Możliwy jest zakup ich w zestawie z muszką, co wprowadzi do ubioru klimat retro, a jednocześnie utrzyma jednolitość całej stylizacji. Po szelki warto sięgać w każdym wieku. Są świetnym rozwiązaniem zarówno dla młodych chłopców, jak i dojrzałych panów. Panie również nie powinny bać się tego dodatku, zwłaszcza gdy lubią kroczyć własnymi ścieżkami w modzie.

Codzienne szaleństwa

Szelki są powszechnie wykorzystywane w różnych nurtach modowych. Zrzucone z ramion stały się symbolem punkowego buntu. Ozdobione motywem szachownicy, kwiatów czy kropek, stają się ciekawym dodatkiem do codziennego stroju. Można zestawiać je ze zwykłym t-shirtem i jeansami. Mogą też stać się elementem militarnej stylizacji. Szelki w kolorze khaki w połączeniu z bojówkami i ciężkimi butami pozwolą poczuć się wygodnie i wyjątkowo. Kształt w formie X lub Y pozwala dobrać te, które wydadzą się najciekawszym rozwiązaniem. Koszula w kratę i gładkie szelki również mogą stać się świetną kompozycją.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2020
pixel