Rodzaje pasków damskich

2019-08-20
Rodzaje pasków damskich

Jak kupować akcesoria do garderoby?

Dobry pasek powinien podkreślać figurę. Do szczupłej sylwetki sprawdzi się cienki pas, a do nieco większej, warto wybrać szerszy lub klasyczny element garderoby. Materiał tego elementu garderoby także jest ważny i wyróżniamy kilka ich rodzajów, między innymi:

  • skórzane,
  • metalowe,
  • sprężynowe,
  • gorsetowe, 
  • plecione

Najbardziej popularne paski damskie są zrobione ze skóry oraz pasują zarówno do spodni, i spódnic. Do bardziej formalnego stroju, materiał powinien być z prawdziwej lub sztucznej skóry, a sama klamra cienka i nie za duża. 

Należy pamiętać, aby wszystkie akcesoria były spójne ze sobą. Sportowy pasek nie będzie pasował do orientalnej i eleganckiej biżuterii. Warto przemyśleć kolor pasa do stroju. Powinien on być w podobnych barwach, natomiast nie jest to reguła. Można skontrastować kreację, jednocześnie podkreślając sylwetkę. Dodatkowo wszystkie akcesoria będą się ładnie prezentować i zwracać na siebie uwagę.

Kolor klamry też jest ważny i też powinien być spójny z innymi metalowymi elementami. Srebrna sprzączka w połączeniu ze złotym naszyjnikiem i kolczykami będzie nie na miejscu. Należy unikać także zbyt ciasnego zapinania paska, ponieważ na ubraniu mogą tworzyć się nieestetyczne fałdki. Warto pamiętać, aby pasek miał szerokość dopasowaną do szlufki, ponieważ w przeciwnym wypadku będzie on przesuwał się podczas noszenia.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2019
pixel